• zaloguj się
  • utwórz konto

REKRUTACJA NA JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE - WOJSKOWE

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Założenie konta

Konto mogą założyć osoby, które złożyły w wojskowym centrum rekrutacji (WCR) wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w uczelni wojskowej oraz zarejestrowały sie w Portalu Rekrutacyjnym (PR) MON.

Pamiętaj, aby być rozpatrywanym na studia dla kandydatów na oficerów, musisz mieć konto w PR MON oraz aktywować konto w IRK WAT.

Aby móc dokonać zgłoszenia rekrutacyjnego, musisz aktywować konto w systemie IRK. Dane do logowania w IRK otrzymasz na adres e-mail podany podczas dokonywania zgłoszenia w PR MON. W przypadku problemów z aktywacją konta w IRK WAT, skontaktuj się z Działem Organizacji Kształcenia pod adresem rekrutacja@wat.edu.pl.

Uzupełnienie wymaganych informacji

Po aktywowaniu w IRK WAT konta i zalogowaniu się do systemu, uzupełnij formularze dotyczące Twoich danych osobowych i wykształcenia znajdujące się w zakładce Formularze osobowe.

Zdjęcie

Wgraj zdjęcie zgodne z wymaganiami do polskiego dowodu osobistego. To zdjęcie będzie potem wykorzystane na twojej legitymacji studenckiej, dlatego to musi być fotografia odpowiednia do użycia w oficjalnym dokumencie (a nie zdjęcie jak w profilu społecznościowym). Każde zdjęcie wymaga zaakceptowania przez administratora – zaakceptowane zdjęcie jest wymagane do wpisu na studia.

Uwaga!

Można dokonywać zgłoszeń rekrutacyjnych i brać udział w rekrutacji ze zdjęciem oczekującym lub odrzuconym. Akceptacja zdjęcia jest potrzebna dopiero do wpisu.

Wykształcenie

Wypełniając zakładkę Wykształcenie nie musisz od razu podawać wszystkich informacji o swoich dokumentach. Żeby dokonać rejestracji na studia, wystarczy, że wpiszesz ukończoną szkołę średnią (ewentualnie, którą ukończysz w tym roku), dodasz dokument (zakładka znajduje się bezpośrednio pod danymi szkoły średniej) i zanaczysz tam: typ dokumentu (rodzaj matury), rok jego wydania i kraj wydania. Jeśli nie posiadasz jeszcze tego dokumentu bo zdajesz egzaminy w tym roku to też zaznacz w/w informacje. 

Dokonaj zgłoszenia rekrutacyjnego

Kod do dokonania zgłoszenia rekrutacyjnego otrzymasz w wiadomości e-mail na adres podany podczas zakładania konta w PR MON. W menu po prawej stronie znajdź odnośnik Oferta – tam znajdziesz kierunki studiów, na które jest w tym roku prowadzona rekrutacja. Wybierz studia, na które chcesz aplikować i kliknij zielony przycisk Zapisz się w karcie wybranych studiów. Upewnij się, że dane w krótkim formularzu zgłoszenia rekrutacyjnego są poprawne. Jeśli w rekrutacji na te studia wymagane jest podanie dodatkowych informacji, uważnie wypełnij formularz zgodnie z posiadanymi dokumentami.

Studia dla kandydatów na oficerów  oznaczone są literami SW (,,studia wojskowe,,)Studia cywilne literami SC (stacjonarne) i NC (niestacjonarne).

Uzupełnianie informacji o świadectwie dojrzałości 

W rekrutacji uwzględniane są wyniki egzaminów. Jeśli maturę zdawałeś/aś w poprzednich latach wprowadź je jak najszybciej, a jeśli zdajesz w tym roku, to po uzyskaniu wyników. Uzupełnisz te dane w zakładce wykształcenie a dalej edytuj wyniki egzaminów.

Po wypełnieniu wszystkich formularzy zapisz się na studia.

Po dokonaniu zgłoszenia możesz je zobaczyć w swoim koncie w zakładce „Zgłoszenia rekrutacyjne”.

Wnieś opłatę rekrutacyjną

Aby zgłoszenie było rozpatrywane w rekrutacji, musisz wnieść opłatę rekrutacyjną. Termin jej wnoszenia jest taki sam jak termin dokonywania zgłoszeń na studia. Wysokość naliczonych opłat i numer konta do przelewu znajdziesz w swoim koncie w zakładce Płatności.

Dostarcz dokumenty

 W zakładce zgłoszenia rekrutacyjne  pod linkiem  Dokumenty i dalsze kroki znajdziesz dokumenty, które należy pobrać i wydrukować. Wydrukowane i podpisane dokumenty oraz świadectwo dojrzałości należy przedłożyc w WAT najpóźniej w dniu egzaminów.

Sprawdź wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone w systemie w dniu wskazanym w harmonogramie. Zaloguj się do swojego konta kandydata i sprawdź swój wynik w zakładce „Zgłoszenia rekrutacyjne”.

Wpisz się na studia

Jeśli informacja w zakładce „Zgłoszenia rekrutacyjne” brzmi: „zakwalifikowany do przyjęcia” lub "lista rezerwowa", to oznacza, że będziesz skierowany na badania lekarskie do wojskowej komisji lekarskiej.

Jeżeli uzyskasz kategorię zdrowia "Z" i będziesz posiadał wystarczającą wartość punktów rankingowych, zostaniesz wpisany na listę studentów WAT, a  status zmieni się na "przyjęty". Będziesz mógł być powołany do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej pełnionej w uczelni.  Pod linkiem  Dokumenty i dalsze kroki znajdziesz dodatkowe przydatne informacje.

Życzymy powodzenia w rekrutacji!