O studiowaniu...
Z myślą o przyszłych studentach przygotowaliśmy wirtualny spacer po Wydziale Cybernetyki WAT. Nasza propozycja dedykowana jest dla tych wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak Wydział wygląda – odkryć najciekawsze laboratoria.
Wirtualny spacer składa się z czterech części prezentujących Instytut Systemów Informatycznych, Instytut Teleinformatyki i Cyberbezpieczeństwa, Instytut Matematyki i Kryptologii oraz Centrum Studiów Zaawansowanych Inżynierii Systemów. Zapraszamy do odwiedzenia każdego z nich.
https://www.wcy.wat.edu.pl/wydzial/wirtualny-spacer
Informacje ogólne
Absolwent studiów w charakterze kandydata na oficera zawodowego będzie posiadać wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne do dowodzenia i kierowania zespołami ludzi oraz techniczne przygotowanie specjalistyczne, umożliwiające zarządzanie eksploatacją sprzętu wojskowego, adekwatnie do zajmowanego stanowiska służbowego w Siłach Zbrojnych RP.
Studia na kierunku „kryptologia i cyberbezpieczeństwo” przygotowują specjalistów w zakresie bezpieczeństwa informacji, przygotowanych do samodzielnego rozwiązywania problemów z zakresu projektowania, organizacji i eksploatacji systemów bezpieczeństwa informacji oraz bezpieczeństwa systemów informatycznych, działających w różnych środowiskach. Przygotowują do pracy w zespołach interdyscyplinarnych rozwiązujących zagadnienia związane z zarządzaniem ryzykiem, identyfikacją i prognozowaniem zagrożeń bezpieczeństwa informacji.
Absolwent kierunku będzie posługiwał się językiem angielskim na poziomie biegłości 3232, zgodnie z porozumieniem standaryzacyjnym NATO STANAG 6001, zarówno w tematyce ogólnej, wojskowej, jak i tematyce specjalistycznej z zakresu kierunku kształcenia.
Studia w charakterze kandydata na oficera zawodowego realizowane są jako jednolite studia magisterskie; trwają 10 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra inżyniera oraz stopnia wojskowego podporucznika. Studenci studiów wojskowych na kierunku „kryptologia i cyberbezpieczeństwo” mogą zdobywać w WAT kwalifikacje zawodowe w następujących specjalnościach:
- bezpieczeństwo informacyjne
- bezpieczeństwo systemów informatycznych
- cyberobrona
- systemy kryptograficzne.
Specjalności wybiera się po drugim roku studiów.
Absolwenci otrzymują tytuł magistra inżyniera i po mianowaniu na stopień podporucznika kierowani są do pełnienia zawodowej służby wojskowej.