REKRUTACJA NA STUDIA DRUGIEGO STOPNIA

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Chemia (2SC)

Szczegóły
Kod WTCCXCSM
Jednostka organizacyjna Wydział Nowych Technologii i Chemii
Kierunek studiów Chemia
Forma studiów stacjonarne cywilne
Poziom kształcenia drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 35
Czas trwania 3 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2,
00-908 Warszawa
Godziny otwarcia sekretariatu od 8:00 do 15:00 (w okresie styczeń-luty w czwartki od 8:00 do 18:00)
Wymagany dokument
  • Dyplom ukończenia studiów
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Nadchodzące tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (01.01.2025 00:00 – 14.02.2025 23:59)

O studiowaniu...

Z myślą o przyszłych studentach uruchomiono wirtualne spacer po Wydziale Nowych Technologii i Chemii WAT. Nasza propozycja dedykowana jest dla tych wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak Wydział wygląda – odkryć wiele ciekawych laboratoriów i pracowni badawczych oraz zobaczyć jak pracują znajdujące się w nich maszyny, urządzenia i systemy. Zapraszamy Was do skorzystania ze spaceru i wycieczki po Naszym Wydziale! 

http://www.wtc.wat.edu.pl/spacer/startowa/

 

Informacje ogólne

Specyfiką kształcenia chemików w WTC jest koncentracja programu na szeroko rozumianej chemii i technologii materiałów niebezpiecznych oraz ratownictwie chemiczno-technicznym. Zasadniczym celem kształcenia jest uzyskanie przez absolwentów studiów drugiego stopnia wysokich kwalifikacji niezbędnych w procesach projektowania, wytwarzania i bezpiecznego użytkowania różnych substancji i wyrobów chemicznych, w tym toksycznych środków przemysłowych i innych materiałów niebezpiecznych (wybuchowych, pirotechnicznych, promieniotwórczych). Ponadto absolwenci zdobywają wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu postępowania z niebezpiecznymi odpadami (ich neutralizacja, utylizacja, recyklingiem) oraz zapobiegania awariom w przemyśle chemicznym i paliwowym, a w przypadku ich zaistnienia także minimalizacji i likwidacji ich skutków. Kształcenie na kierunku chemia związane jest z badaniami w dyscyplinie nauki chemiczne realizowanymi przez nauczycieli akademickich Instytutu Chemii. Studenci są zachęcani do uczestniczenia w tych badaniach i mają możliwość ich prowadzenia nie tylko podczas realizacji ćwiczeń laboratoryjnych i wykonywania projektów przedmiotowych oraz prac dyplomowych, ale także w ramach prężnie działających w Wydziale czterech kół naukowych studentów.
 

Opłaty

Wysokość opłat ustalona jest w Decyzji Rektora Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego nr 65/RKR/2024 z dnia 27 luty 2024 w sprawie ustalenia wysokości opłat pobieranych od studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2024/2025.

 

Program studiów

Program studiów II stopnia - Chemia

 

Dostarczenie dokumentów

Po zarejestrowaniu w systemie internetowym IRK musisz dostarczyć (do 14 lutego 2025 r.) do uczelni osobiście, poprzez upoważnioną osobę lub pocztą:

  • wydrukowaną z systemu ankietę osobową kandydata na studia drugiego stopnia,
  • kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych – oryginał do wglądu (w wyjątkowych przypadkach, na etapie rejestracji, może być zaświadczenie o ukończeniu studiów z podaniem wyniku ukończenia),
  • dokument potwierdzający przebieg dotychczasowych studiów: suplement, indeks lub karta przebiegu studiów,
  • ewentualnie inne dokumenty potwierdzające posiadane kompetencje.

 


Zasady rekrutacji

Uruchomienie rekrutacji na określony kierunek  i formę studiów uzależnione jest od ustalenia przez rektora limitu przyjęć na ten kierunek i formę studiów.

Uruchomienie określonego kierunku i formy studiów uwarunkowane jest liczbą kandydatów.

O przyjęcie na określony kierunek studiów II stopnia może ubiegać się kandydat posiadający dyplom ukończenia studiów z uzyskanym tytułem licencjata, inżyniera, magistra lub magistra inżyniera, na tym kierunku lub niżej wymienionych kierunkach pokrewnych:

  • biotechnologia;
  • farmacja;
  • inżynieria chemiczna i procesowa;
  • ochrona środowiska;
  • technologia chemiczna.

W przypadku kandydata legitymującego się dyplomem ukończenia innego kierunku studiów lub dyplomem ukończenia studiów poza granicami Rzeczypospolitej Polski, komisja rekrutacyjna rozstrzyga czy kandydat posiada kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na wybranym kierunku studiów.

Na zakres postępowania kwalifikacyjnego składa się:

  • sporządzenie list rankingowych;
  • podjęcie decyzji w sprawie przyjęcia na studia poprzez wpisanie na listę studentów.

Decyzję w sprawie przyjęcia kandydata na studia II stopnia poprzez wpisanie na listę studentów podejmuje komisja rekrutacyjna, biorąc pod uwagę:

  • kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia na określonym kierunku studiów;
  • wyniki uzyskane w czasie trwania uprzednio ukończonych studiów;
  • stopień zgodności efektów kształcenia uzyskanych przez kandydata z efektami kształcenia wymaganymi do podjęcia studiów drugiego stopnia na danym kierunku studiów;
  • wynik ukończenia studiów.

dane będące podstawą naliczenia punktów rankingowych

liczba

punktów rankingowych

kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia oraz wyniki uzyskane w czasie trwania uprzednio ukończonych studiów (decyduje komisja) 0 - 50

stopień zgodności efektów kształcenia (ustala komisja)

S

wynik ukończenia uprzednio ukończonych studiów

5w

Sx0,5

5

Sx0,45

4+

Sx0,4

4

Sx0,3

3+

Sx0,2

3

Sx0,1