O studiowaniu...
Z myślą o przyszłych studentach uruchomiono wirtualne spacer po Wydziale Nowych Technologii i Chemii WAT. Nasza propozycja dedykowana jest dla tych wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak Wydział wygląda – odkryć wiele ciekawych laboratoriów i pracowni badawczych oraz zobaczyć jak pracują znajdujące się w nich maszyny, urządzenia i systemy. Zapraszamy Was do skorzystania ze spaceru i wycieczki po Naszym Wydziale!
http://www.wtc.wat.edu.pl/spacer/startowa/
Informacje ogólne
Specyfiką kształcenia chemików w WTC jest koncentracja programu na szeroko rozumianej chemii i technologii materiałów niebezpiecznych oraz ratownictwie chemiczno-technicznym. Zasadniczym celem kształcenia jest uzyskanie przez absolwentów studiów drugiego stopnia wysokich kwalifikacji niezbędnych w procesach projektowania, wytwarzania i bezpiecznego użytkowania różnych substancji i wyrobów chemicznych, w tym toksycznych środków przemysłowych i innych materiałów niebezpiecznych (wybuchowych, pirotechnicznych, promieniotwórczych). Ponadto absolwenci zdobywają wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu postępowania z niebezpiecznymi odpadami (ich neutralizacja, utylizacja, recyklingiem) oraz zapobiegania awariom w przemyśle chemicznym i paliwowym, a w przypadku ich zaistnienia także minimalizacji i likwidacji ich skutków. Kształcenie na kierunku chemia związane jest z badaniami w dyscyplinie nauki chemiczne realizowanymi przez nauczycieli akademickich Instytutu Chemii. Studenci są zachęcani do uczestniczenia w tych badaniach i mają możliwość ich prowadzenia nie tylko podczas realizacji ćwiczeń laboratoryjnych i wykonywania projektów przedmiotowych oraz prac dyplomowych, ale także w ramach prężnie działających w Wydziale czterech kół naukowych studentów.Opłaty
Wysokość opłat ustalona jest w Decyzji Rektora Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego nr 65/RKR/2024 z dnia 27 luty 2024 w sprawie ustalenia wysokości opłat pobieranych od studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2024/2025.
Program studiów
Program studiów II stopnia - Chemia
Dostarczenie dokumentów
Po zarejestrowaniu w systemie internetowym IRK musisz dostarczyć (do 14 lutego 2025 r.) do uczelni osobiście, poprzez upoważnioną osobę lub pocztą:
- wydrukowaną z systemu ankietę osobową kandydata na studia drugiego stopnia,
- kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych – oryginał do wglądu (w wyjątkowych przypadkach, na etapie rejestracji, może być zaświadczenie o ukończeniu studiów z podaniem wyniku ukończenia),
- dokument potwierdzający przebieg dotychczasowych studiów: suplement, indeks lub karta przebiegu studiów,
- ewentualnie inne dokumenty potwierdzające posiadane kompetencje.